^Powrót na górę

Szanowni Państwo!
Pragniemy wyrazić swoją opinię w związku z artykułem: "Tragiczny finał rajdu: potrącony mieszkaniec, ranna pilotka", opublikowany na stronie gazeta.pl w dniu 19.05.2014r.
Niestety uważamy, że artykuł został napisany bez odpowiedniego rozeznania tematu, nierzetelnie, przez osobę, która nie ma pojęcia o sporcie samochodowym. Dziennikarstwo jest sztuką, która nie powinna przekształcać się w "tanie szukanie sensacji". Powinno być poparte dokładną analizą faktów.
Przede wszystkim tytuł "tragedia" może sugerować wypadek śmiertelny - zdajemy sobie sprawę, że taki tytuł jest bardziej "chwytliwy", jednak może wprowadzać w istotny błąd Państwa Czytelników. Państwa zdjęcie jest nieadekwatne do artykułu, nie związane z rajdem - nie do końca jesteśmy w stanie zrozumieć dlaczego zdjęcie ze stacji pogotowia zostało wybrane jako główne dla artykułu dotyczącego rajdu samochodowego - natomiast możemy oczywiście uznać to za swobodę dziennikarską, niestety dla nas również może to wprowadzać Czytelnika w błąd.
Dodatkowo przeprowadzony przez Państwa "bilans" Rajdu Zamkowego jest nieco skąpy i stanowi podsumowanie wygodnych dla Państwa faktów. Przyznajemy, że podczas zawodów powstały szkody, jednak Autorce powyższego artykułu udzieliliśmy dodatkowych informacji, które nie zostały zawarte w treści. Ubezpieczenie rajdu oraz zawodników pokrywa koszty szkód. Automobilklub Zamkowy niezwłocznie rozpoczął działania mające na celu jak najszybsze zniwelowanie utrudnień i naprawienie szkód. Niestety prawo w zakresie ubezpieczeń uniemożliwia naprawienie powstałych szkód w chwili jej wyrządzenia, wymaga odpowiedniego udokumentowania, co czynimy. W artykule nie został umieszczony niezwykle istotny komentarz dotyczący rannego kibica - osoba ta stała w niedozwolonym miejscu, określonym jako bardzo niebezpieczne, wyraźnie oznaczonym tak zwaną "kopertą" oraz dodatkowymi znakami. Osoba ta (której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia) nie reagowała na prośby i informacje sędziego zabezpieczenia dotyczące opuszczenia omawianego miejsca przez poszkodowanego. Nasza wypowiedź jest poparta konkretnymi dowodami, o czym Autorka omawianego artykułu została poinformowana, a nie umieściła powyższego, wypaczając według naszej opinii fakty.
Opisana specyfika jednego z odcinków jest prawdziwa, dotyczy jednak głównie jednego z dwóch odcinków. Wśród Mieszkańców została przeprowadzona szeroko zakrojona akcja informacyjna. Na bieżąco reagowaliśmy na pytania Mieszkańców, uzgadnialiśmy wyjazdy z posesji, dodatkowo zapewniliśmy busy dla osób, które chciały dojechać np. do kościoła.
Informacja dotycząca wypadnięcia Citroena Saxo wymaga przez Państwa sprostowania - poprosiliśmy Autorkę artykułu, aby zwracała się do nas z każdą wątpliwością. Opisana sytuacja dotyczy samochodu Peugeot 106 i stanowi incydent rajdowy. Jest to ryzyko, którego zarówno organizatorzy, jak i zawodnicy są świadomi. Miejsce wypadnięcia z trasy zostało zaznaczone jako niebezpieczne i dodatkowo zabezpieczone.
Automobilklub Zamkowy starał się jak najbardziej niwelować utrudnienia, działamy obecnie nad szybkim usunięciem powstałych szkód. Sposób przedstawienia sprawy przez Państwa może skutkować zaprzestaniem jakichkolwiek inicjatyw sportowo-kulturalnych w naszym regionie, gdyż do większości inicjatyw jesteście Państwo w stanie odnaleźć jakieś zarzuty.
W żaden sposób nie ograniczamy wolności prasy, jednak zwracamy się z prośbą o większą rzetelność dziennikarską.
Z poważaniem,
Organizatorzy 4. Rajdu Zamkowego

Ekipa filmowa "Urwany Film Kinematografia" zaprasza do współpracy w nowym projekcie zapoczątkowanym podczas Rajdu Mikołowskiego.

Oferujemy wykonanie relacji wideo z rajdu, w nowy ciekawy sposób. Pierwsze efekty naszej pracy, można zobaczyć na materiale z pierwszej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Wywiady z zawodnikami, ujęcia z powietrza, rywalizacja uzupełniona o rajdową atmosferę - takie elementy chcemy zawierać w swoich relacjach.

Realizacja z Rajdu Mikołowskiego
https://vimeo.com/95409269
 
Naszą ofertę i propozycję kierujemy do wszystkich załóg i zespołów.

Jeśli jesteście zainteresowani współpracą i zaangażowaniem w projekt zapraszamy do kontaktu
 
Bartłomiej Nowak
"Urwany film Kinematografia"
tel: 515 955 415
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aukcja internetowa "Kto da więcej za trzynastkę?" została zakończona!

Aukcję wygrał zawodnik Przemysław Bronicz z Automobilklubu Karkonoskiego który w Rajdzie Zamkowym wystartuję Citroenem Saxo.

Przemek zdecydował że podczas rajdu wykorzysta numer 13 na swojej rajdówce!

Kibicujcie mu mocno!

Zawodnicy udający się na Badanie Kontrolne (BK1) proszeni są o pozostawienie lawet na parkingu przy ul. Sportowej (przed szkołą muzyczną).
Po badaniu kontrolnym można pozostawić samochód rajdowy na terenie OSiRu przy ul. Sportowej pod hotelem „Sportowa Dolina”. 
Samochody należy odebrać w niedzielę do godz. 7:00.
 
Dyrektor
4. Rajdu Zamkowego
Dominik Ochojski

Informujemy , że drogi zostaną zamknięte o godzinie 8.00 a dla mieszkańców o godzinie 9.00. Przewidziane są 2 okienka 10 minutowe w trakcie trwania rajdu umożliwiające mieszkańcom wjazd lub wyjazd z posesji. Szczegóły dostępne telefonicznie lub mailowo.

Partnerzy


 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

 

Organizator

Copyrigcht © 2013 Rajd Zamkowy